ΗΠΑ Vs. Ζωντανό ρεύμα της Νικαράγουας: Παρακολουθήστε τον αγ

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Το μπαρ το ναυάγιο - Αρλέτα 2024, Ιούλιος

Μετά από μόλις πάρει από τη Μαρτινίκα, οι Ηνωμένες Πολιτείες παίρνουν τώρα τη Νικαράγουα στον τελευταίο αγώνα της ομάδας του 2017 Gold Cup. Ο αγώνας της 15ης Ιουλίου ξεκινάει στις 7:00 μ.μ., οπότε φροντίστε να παρακολουθήσετε κάθε συναρπαστικό δευτερόλεπτο.

Οι Ηνωμένες Πολιτείες έχουν σχεδόν κάνει κράτηση για το ταξίδι τους στους γύρους νοκ-άουτ. Έχοντας μάλιστα νίκησε τη Μαρτινίκα μετά από μια απογοητευτική κλήρωση εναντίον του Παναμά, το USMNT εισέρχεται σε αυτό το παιχνίδι με τη Νικαράγουα με 4 πόντους. Ακόμα κι αν χάσουν, θα μπορούσαν ακόμα να προχωρήσουν στον επόμενο γύρο. Κρίνοντας από την αδύναμη επίδοσή τους κατά της ομάδας της Γαλλικής περιφέρειας, οι ΗΠΑ θα μπορούσαν πολύ να χάσουν με την La Azul Y Blanco. Εάν οι Αμερικανοί θέλουν να εξασφαλίσουν την θέση τους στο τουρνουά, θα φέρουν καλύτερα όλα στο στάδιο FirstEnergy στο Κλίβελαντ του Οχάιο. Διαφορετικά, θα πρέπει να παρακολουθήσουν το υπόλοιπο του Gold Cup από τους λευκαντές.

Αν και οι Ηνωμένες Πολιτείες δεν έδιναν την ισχυρότερη ομάδα τους, το να τους βλέπουμε να έρχονται τόσο κοντά στο να χάσουν τη Μαρτινίκα, από όλες τις ομάδες, ήταν γεμάτη. Οι Αμερικανοί δεν βαθμολογήθηκαν ούτε στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο γκολ του παιχνιδιού τους ήρθε το λεπτό 54, όταν ο Omar González, 28 ετών, βρήκε τελικά το πίσω μέρος του φιλέ. Ο Jordan Morris, 22 ετών, διπλασίασε το σκορ για τους Αμερικανούς δέκα λεπτά αργότερα, αλλά ο Kevin Parsemain, 29 ετών, σημείωσε στο στόχο του ότι ο φύλακας Brad Guzan, 32 ετών, "έπρεπε να είχε κάνει καλύτερα για να σώσει", σύμφωνα με το ESPN. Ο Κέβιν δεν τελείωσε, καθώς έριξε ένα σουτ στο 76ο λεπτό που σηκώθηκε πάνω από το κεφάλι του Μπραντ και μέσα στο δίχτυ. Ο Jordan Morris χρειάστηκε να πάρει το δεύτερο μισό του χεριού του για να σπάσει την ισοπαλία 2-2. Μετά τη σύνδεση με έναν Γιάσι Ζαρντ, 25, περάσει, η Ιορδανία έριξε την μπάλα για να δώσει στις ΗΠΑ μια νίκη 3-2.

"Νομίζω ότι το κάναμε πολύ σκληρό για μας. Θα μπορούσαμε να κάνουμε πολύ καλύτερα. Αυτό είναι το απογοητευτικό μέρος, το γεγονός ότι αφήσαμε δύο στόχους ", δήλωσε ο Ομάρ Γκονζάλες μετά το παιχνίδι, σύμφωνα με τον Sports Illustrated. "Προχωρώντας μπροστά, υπάρχουν πολλά να μάθουμε από αυτό, και είμαι χαρούμενος που δεν εγκαταλείψαμε ποτέ. Αλλά σίγουρα υπάρχουν πράγματα που θα μπορούσαμε να βελτιώσουμε. "Ας ελπίσουμε ότι ο προπονητής Bruce Arena, 65, έχει κάνει τις σωστές προσαρμογές στη σύνθεση του για να κάνει αυτές τις" βελτιώσεις ".

Όπως συμβαίνει, οι ΗΠΑ θα μπορούσαν να έχουν πάρει ένα διάλειμμα έχοντας την Νικαράγουα ως τον τελικό αντίπαλό τους. Ο νικητής Πινολέρος έπεσε για πρώτη φορά 0-2 στην Μαρτινίκα, προτού υποστεί 1-2 απώλειες στον Παναμά. Αν και ήταν σε θέση να σκοράρουν ενάντια στο Los Canaleros, έτσι υπάρχει μια πιθανότητα ότι η Νικαράγουα τελειώνει αυτή την πορεία στο Gold Cup με μια νίκη μετά από όλα;

Οι λάτρεις των σπορ μπορούν να παρακολουθήσουν αυτό το παιχνίδι μέσω της επίσημης κάλυψης της Fox Sports (αφού εισέλθουν στις κατάλληλες πληροφορίες σύνδεσης). ΚΛΙΚ ΕΔΩ για να παρακολουθήσετε τις ΗΠΑ VS. NICARAGUA LIVE STREAM

Ποιος θέλετε να κερδίσετε αυτόν τον αγώνα; Πιστεύετε ότι οι ΗΠΑ θα πάρουν την πράξη μαζί;